Wychwood River & Stream

Wychwood to Angielska firma produkująca sprzęt wędkarski która w ofercie posiada również sprzęt "muchowy".
Firma z Redditch stara się co jakiś czas wprowadzić coś nowego ciekawego a za razem coś co od razu przykuje uwagę.
W tym sezonie wprowadziła na rynek grupę sprzętu muchowego nazwaną River&Stream


1

2

w którą wchodzą wędziska, kołowrotki czy torby na sprzęt.


Jednym z tych muszkarskich szpejów jest tytułowy kołowrotek muchowy, który bez wątpienia wyróżnia się bardzo ciekawym designem ( zaczerpniętym częściowo z modeli Sage Click i 2540 czy 4540)


73

Jest to gęsto ażurowana konstrukcja przywodząca trochę na myśl skojarzenie z uwaga! felgą ale za to bardzo piękną felgą :) i ciekawym kolorem w odcieniu oliwki i brązu.


44

Jest to konstrukcja z regulowaną twardością "terkotki" przy oddawaniu (wysnuwaniu) linki i stałej twardości przy jej zwijaniu.


66

Regulacja twardości terkotki polega na obrocie pokrętła na tyle kołowrotka które ma zakres działania około 1/3 obrotu i powoduje przesunięcie podparcia które usztywnia element terkoczący.


88

W kołowrotku jest możliwość zmiany "terkotki" na lewą czy prawą rękę.
Ściąganie szpuli odbywa się poprzez odkręcenie nakrętki na środku kołowrotka która jest dodatkowo zabezpieczona przed zgubieniem gumowym o-ringiem który jednocześnie uszczelnia mocowanie przed dostaniem się wody na łożysko ślizgowe.


7

8

Główną zaletą tego kołowrotka jest jego bardzo niska waga która dla modelu 4/5 wynosi jedynie 58 gram co w porównaniu z innymi obecnymi konstrukcjami czyni go prawie o połowę lżejszym.
Kołowrotek idealnie pasuje do obecnych ultra lekkich muchówek w niskich klasach wagowych i oczywiście krótkich gdzie długość 8 stóp jest już maksymalną długością a przy dłuższych muchówkach waga kołowrotka jest zbyt mała i nie wyważa zestawu.
Na uwagę zasługuje bardzo dokładne wyfrezowanie i wykończenie elementów kołowrotka, wszystkie napisy na kołowrotku są wyfrezowane a nie malowane więc nie ma ryzyka starcia ich.


99

Mimo tej delikatności nie ma obawy że rozleci nam się w ręku czy na większej rybie.
Widoczny na zdjęciu kołowrotek załadowany jest 15 metrami grubszej plecionki i linką w klasie #4 i jeszcze został minimalny luz, przy lince #5 wygląda to tak samo i minimalny luz także pozostał, myślę że z krótszą linką DT w #4 nie powinno być problemu z załadowaniem jej na szpulę.


12

14

Cały sklepowy zestaw składa się z ładnie wykonanego kartonika znajdującej się w środku instrukcji oraz kołowrotka zapakowanego elegancki pokrowiec z wszytym "kożuszkiem" dla zabezpieczenia zawartości.


9

92

Pierwsze wypady z muchówką z Wychwoodem w uchwycie oraz pierwsze pstrągi utwierdziły co do wystarczającej mocy czy bezproblemowej pracy kołowrotka,"terkotka "trzyma pewnie i w czasie wymachów kołowrotek nie ma tendencji do samoczynnego zwijania czy odwijania linki.


488

37

 


Opisywany model w klasie 4/5 ma szpulę o średnicy 77mm a jej szerokość to 28mm.


Jest nieznacznie mniejszy niż np. Sage 2540 lecz mimo mniejszej średnicy zewnętrznej ma podobną "ładowność" linki gdyż jest głębszy.


15

Zdjęcia nie oddają w całości charakteru kołowrotka który w rzeczywistości wygląda jeszcze piękniej i delikatniej.
Oczywiście jest to troszkę subiektywne odczucie i można się z nim nie zgadzać lecz myślę że znajdzie on rzeszę muszkarzy dla których będzie ideałem do zbudowania lekkiego zestawu muchowego.


Więcej zdjęć Wychwooda

Komentarze:
Dodaj komentarz:
*
*

* pola wymagane